Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Eylül 2022 Cuma

İlkokulda maske zorunluluğu isteniyor

Enfeksiyondan Korunma Yasası yarın yürürlüğe girecek. Öğretmenler Birliği ise salgın nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklara dikkat çekerek ilkokullarda maske zorunluluğu getirilmesini talep etti.

Vakalar artarsa, eyaletler okullarda maske ve test zorunluluğu gibi önlemler alabilecek. Eğitim ve Öğretim Birliği (VBE) Başkanı Udo Beckmann, RND’ye verdiği demeçte, salgın nedeneyle yaşanabilecek öğretmen eksikliğine dikkat çekti ve şöyle dedi: 

Okulları ve kreşleri açık tutmak asıl önceliğimiz olmalı. Öğretmenleri koruyamazsak, hastalık izinleriyle birlikte, eğitimin aksaması, okulların kapanması da yeniden gündeme gelebilir. Yasal düzenlemeler beklentilerimizi karşılamıyor.

Alman Eğitim ve Bilim Sendikası Başkanı Maike Finnern de RND’ye benzer açıklamalarda bulundu, “Okullarda ve kreşlerde vakalar artarsa, eğitimci açığını telafi edemeyiz. Bu kez okulların kapanması kendiliğinden gerçekleşir” dedi.

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger ise “Maske zorunluluğu, uzaktan eğitime kıyasla daha anlaşılabilir, daha az kötü bir seçenek” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 30 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN