Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

İlk özel yüzer LNG terminali doğal gaz ihtiyacının yüzde 5'ini karşılayacak

Lubmin bölgesinde özel sektörün finanse ettiği ilk yüzer LNG Depolama ve Gazlaştırma Ünitesi faaliyete geçti. 

İlk özel yüzer LNG terminali doğal gaz ihtiyacının yüzde 5'ini karşılayacak

Açılışa Başbakan Olaf Scholz, Mecklenburg-Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig ve Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanlığı Parlamento Sekreteri katıldı.

Açılan terminal ile Rusya’nın Kuzey Akım 1 doğal gaz boru hattını çalıştırmayı durdurması kararının yol açtığı arz güvensizliğinin önüne geçilmek isteniyor. Açılacak olan LNG (Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) terminalleri ile Avrupa'nın Rus doğal gazına bağımlılığının azaltılması bekleniyor.

Almanya'da rekor gaz fiyatları ve gaz tedariğindeki güvenlik açığı gibi konular LNG tesislerini siyasi öncelik haline getirdi. Açılan terminal ile ülkenin gaz ihtiyacının yüzde 5'i karşılanacak. Doğal Gaz Depolama Sistemi Operatörleri Derneği (INES) Almanya'da bu kışın doğal gaz kıtlığının yaşanmayacağını açıklamıştı. Verilere göre aralıkta gaz depolama tesislerinin yüzde 90'ı dolmuştu.

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN