Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ekim 2023 Perşembe

İlk evini alana destek

Almanya'da, belirli şartları sağlayan ilk evini alacaklara uygun faizli kredi verilecek. Faizler yüzde 1'in altında olacak.

İlk evini alana destek

Almanya'da hükûmet 1 Haziran'da konut almak isteyen ailelere destek programı başlatmıştı. Bu program üzerinden indirimli faizle kredi alabiliyor ve 35 bin avroya kadar tasarruf edebiliyordunuz. İnşaat sektörüne yönelik yeni destekler kapsamında, tasarruf miktarı arttırılacak.

Yeni destekten yararlanmak için, öncelikle 18 yaşın altında en az bir çocuğunuzun olması gerekiyor. Çocuğu olmayanlar ve evlenmeyenler hem en yüksek vergi diliminden vergi ödeyecek hem de hiçbir destekten yararlanamayacak.

Ayrıca, destekten yararlanabilmek için 16 Ekim'den itibaren yıllık gelirin en fazla 90 bin avro olması gerekiyor. Çocuk başına buna 10 bin avro daha eklenerek hesaplanıyor.

Almanya’daki ailelerin yüzde 75’i bu şartlara uyuyor. Ayrıca bu destek, sadece ilk ev için geçerli. Zaten bir evi olanlar bu destekten yararlanamıyor.

Uygun faizle -yüzde 1'in bile altında- verilecek kredi oranı 170 bin avrodan başlıyor. Şartlara göre 270 bine kadar çıkıyor. Evin değerinin kalan kısmı ise yine vatandaşların kendi bankalarından yüzde 5-6 faizle tamamlanabilecek.

Bu şartlara uymayanlar için, 'iklim dostu yeni inşaat programı' diye bir teşvik daha var. Enerji verimliliği yüksek bir ev inşa edilmesi durumunda, destek verilecek. Verimlilik seviyesine göre verilecek destek de artacak. Yani, 170 bin avro uygun faizli kredi alan biri, satın alacağı konutta 'bina kalite mührü' varsa 50 bin avro daha destek alabilecek.

Geri Dön 19 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN