Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Mart 2023 Cumartesi

İlaç tüketimi arttı

Almanya’da ilaç tüketimi 2010’dan bu yana yaklaşık yüzde 20’lik artış gösterdi.

Almanya’da hastaların tükettiği ilaç miktarı ciddi ölçüde arttı. Uzmanlar, ilaç tüketiminin artması konusunda özellikle yaşlıları uyardı. 

AOK’nın verilere göre, 2010'dan bu yana kişi başı ilaç tüketimi yaklaşık yüzde 20 arttı. Berlin Teknik Üniversitesi’nden Prof. Reinhard Busse, “İlaç tüketiminin 65 yaş üstü hastalarda artması endişe verici.” dedi. Prof. Busse, diğer taraftan kalp yetmezliği, Parkinson hastalığı, Demenz (bunama) ve diyabet gibi birçok ilacın aynı anda alınması konusunda da uyarıda bulundu.

Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Birliği Sözcüsü Florian Lanz da, ”Daha fazla ilaç, daha iyi tedavi anlamına gelmiyor ve birlikle kullanılan ilaçların tehlikeli etkileşimleri olabilir. Bu nedenle, tüm ilaçların birlikte alınıp alınamayacağı konusunda tıbbi tavsiye almak çok önemli" dedi.

Geri Dön 18 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN