Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Aralık 2022 Çarşamba

İlaç krizine çözüm aranıyor

Almanya’da ateş düşürücü ve öksürük şurubu gibi çok kullanılan ilaçları bulmak imkansız hâle geldi. Hükûmet ve yetkililer soruna çözüm arıyor.

İlaç krizine çözüm aranıyor

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ilaç tedariğinde yaşanan darboğaza çözüm olarak özellikle çocuk ilaçları için fiyat kurallarının değişmesi gerektiğini bildirdi. SPD’li Bakan, ARD’ye yaptığı açıklamada, “İlaçlardaki indirim politikaları arzın karşılanamamasına neden oldu. Sağlık sigortaları özellikle çocukların tedavisinde kullanılan ilaçlar için daha fazla ödeme yaparsa bu darboğazdan çıkabiliriz” dedi.

Patenti olmayan ilaçların sabit fiyatlar üzerinden satıldığını vurgulayan Lauterbach, “Bu ilaçların, daha yüksek fiyatlardan satılması için sabit fiyat uygulamasından çıkarılması ve fiyat düzenlemesine gidilmesi gerekiyor. Yoksa ateş düşürücü gibi patent koruması olmayan düşük fiyatlı ilaçlar, üreticiler için cazip olmayacak. Bu nedenle, yüksek talep gören ilaçlar, Hollanda gibi diğer ülkelerde satılma eğiliminde” dedi.

Geri Dön 21 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN