Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

İlaç krizi derinleşiyor: Kanser ilaçları tükenmek üzere

Almanya'da bazı kanser ilaçları tükenmek üzere. Stoklardaki ilaçların bitmesine karşı erken uyarı sistemi kurulması önerildi. 

İlaç krizi derinleşiyor: Kanser ilaçları tükenmek üzere

İlaç tedariğindeki kriz derinleşiyor. RTL'e konuşan Kuzey Ren Bölgesi Eczacılar Derneği Başkanı Thomas Preis,  bazı kanser ilaçlarının tükenmek üzere olduğunu bildirdi, “Durum dramatikleşiyor” ifadelerini kullandı. 

Bild'e konuşan Medipolis şirketinden eczacı Christian Wegner, 'ilaç triyajı yaşanabilir' uyarısında bulundu. Wegner “Bu hafta sonu stoklar boşalabilir. Doktor ve eczacılar kalan kanser ilaçlarını kimin alacağına nasıl karar verecek?” ifadelerini kullandı. 

Özellikle kolon kanseri hastalarının ihtiyaç duyduğu ilaçlarda ciddi arz sorunları olduğu ifade edildi. İlaç sektörü uzmanları, tükenmek üzere olan ilaçlara karşı harekete geçilip önlemler alındığı belirtti. 

Artan solunum yolu hastalıkları sebebiyle özellikle çocuklara verilen ateş düşürücü ve antibiyotiklerdeki tedarik sorunu da devam ediyor. Sağlık sigortası şirketleri, krize karşı 1 Şubat'tan itibaren ibuprofen ve parasetamol bazlı ilaç ve antibiyotiklerden sabit miktarların bir süreliğine askıya alınacağını duyurdu. 

İlaç Üreticileri Araştırma Derneği, ABD'de olduğu gibi ilaç stokları seviyeleri için erken uyarı sistemini önerdi. 

FAZ’e konuşan Dernek Başkanı Han Steutel, “Söz konusu sistemde ilaç fiyatları artabilir. Ancak arzı güvence altına almanın bir bedeli var” ifadelerini kullandı. Steutel, ilaç stoklarında daha şeffaf olunması gerektiğini dile getirdi. 

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN