Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Eylül 2022 Salı

İlaç kıtlığı yaşanabilir

Alman Eczacılar Birliğinden yapılan açıklamada 250’den fazla ilacın teslim edilemediği belirtildi ve ilaç kıtlığı konusunda uyarıda bulunuldu.

İlaç kıtlığı yaşanabilir

Alman Eczacılar Birliği Başkan Yardımcısı Hans-Peter Hubmann, “Şu anda 250’den fazla ilacın teslim edilmedi. Sorun çok büyük ve dramatik” dedi. 

İlaç piyasasında sadece özel ürünlerde değil, yüksek tansiyon ve diyabet için kullanılan yaygın ilaçların tedarikinde de ciddi sorunlar olduğu belirten Hubmann, DPA’ya verdiği demeçte “Nisan ve mayıs aylarında İbuprofen gibi Almanya’da yaygın olarak kullanılan ağrı kesicilerde ve meme kanseri ilaçlarında ciddi kıtlık yaşadık. Bu darboğazdan etkilenen özellikle kadınlar risk altında. Saatli bombanın ne zaman patlayacağını asla bilinmiyor” dedi.

Geri Dön 20 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN