Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2023 Cuma

İklim yasasında FDP'nin istekleri kabul edildi

Almanya'da hükûmet, FDP'nin talepleri doğrultusunda İklim Koruma Yasası'nda yapılan değişiklikleri kabul etti.

Yapılan değişikliklerle birlikte iklim hedeflerinin sektörler arası uygulaması geriye dönük olarak değil, geleceğe yönelik daha uzun bir perspektifle planlanacak. Federal Hükûmet, 2030 yılına kadar izin verilen toplam karbondioksit miktarına hangi önlemlerle ve hangi sektörlerde ulaşılacağı konusunda görüşmeler yapacak.

Genel olarak iklim hedefleri değişmeyecek, ancak 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarının yüzde 65 oranında azaltılması ve 2045 yılına kadar sıfır emisyon hedefine ulaşılması planlanıyor. Ancak Federal Çevre Ajansı'nın verilerine göre, bu yıla kadar sera gazlarında kaydedilen azalma yüzde 41 civarında kalmış durumda.

Çevre dernekleri tarafından yapılan açıklamalarda, liberal parti sert bir şekilde eleştirildi ve FDP'nin gelecek nesillere zarar vererek ulaşım endüstrisini lehine tutma kararları aldığı savunuldu. Özellikle ulaşım sektöründeki bağlayıcı normların kaldırılmasının Almanya'nın iklim hedeflerine zarar vereceği vurgulandı.

Geri Dön 23 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN