Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

İklim protestocuları, Temel Yasa Anıtı'nı siyaha boyadı

İklim protestolarıyla gündeme gelen "Son Nesil" grubu geçtiğimiz cumartesi günü Berlin’deki Temel Yasa Anıtı’na boya dökerek eylem yaptı. Siyah bir sıvı ile anıtı lekeleyen eylemciler bu sıvının petrolü temsil ettiğini söylediler. 

Anıtta Alman Anayasası'nın 1949 tarihli orijinal versiyonunda yer alan 19 ana madde yer alıyor. Grup Twitter'da yaptıkları paylaşımda eylemi, hükûmetin temel hakları ne kadar az önemsediğini vurgulamak için yapıldığını söyledi. Yaptıkları eyleme dair videoyu "Petrol yakmak mı, temel hakları korumak mı? 2023'te bu ikisinden sadece biri mümkün’’ notuyla paylaştılar. 

"Son Nesil", yaptıkları eylemlerle federal hükümeti iklim konusunda daha fazla adım atmak için teşvik etmeye ve insanların konuya dair hassasiyetlerini arttırmaya çalışıyor. Grup, 2022 yılından bu yana Berlin başta olmak üzere pek çok şehirde özellikle otoyolları kapattıkları eylemler yaptılar. 

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser yaptığı açıklamada eylemi demokrasinin kalbi olan meclise bir saygısızlık olarak tanımladı. Tagesschau’nun haberine göre, Faeser, bu tür eylemlerin iklim tartışmalarına sadece zarar verdiğini söyleyerek, faillere ciddi cezai yaptırımlar uygulanması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN