Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2024 Çarşamba

İklim dostu ulaşım tartışması

Karbondioksit emisyonunu azaltma hedefi çerçevesinde, ülke genelinde hız sınırı uygulaması tartışılıyor. FDP'li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing öneriye şiddetle karşı çıktı.

Federal Çevre Ajansı, karbondioksit (CO₂) emisyonunu azaltma hedefi doğrultusunda ülke genelinde hız sınırı uygulamasını savunuyor. Buna karşın, Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, FDP'li bir siyasetçi olarak bu öneriye karşı çıkışını yineledi. Bakan Wissing, Funke medya grubuna verdiği demeçte, bu tür bir önlemin sorunu çözmeyeceğini belirtti.

Çevre Ajansı'nın yürüttüğü çalışmaya göre, saatte 120 kilometrelik genel bir hız sınırı uygulanması, araç kaynaklı CO₂ emisyonlarını yaklaşık 6,7 milyon ton veya yüzde 2,7 oranında azaltma potansiyeline sahip. Ancak Wissing, konuyla ilgili çok sayıda veri bulunduğunu ve önemli olanın kabul edilen önlemlerin etkinliği olduğunu ifade etti.

Bakan Wissing, otoyollar için 120, şehirlerarası yollarda 80 ve şehir içinde 30 kilometrelik hız sınırlarının Almanya'da kabul edilmesinin mümkün olmadığını, 'halkın böyle bir düzenlemeyi istemediğini' söyledi. Ulaşımın iklim dostu hâle getirilmesi için alternatif yöntemlerin tercih edilmesi gerektiğini vurguladı. Wissing, ayrıca, otoyol hız limitlerinin düşürülmesinin köylerin içinden geçen alternatif yolların yeniden tercih edilmesine neden olabileceğini, bu durumun bölge sakinlerini gürültü nedeniyle rahatsız edeceğini belirtti.

Geçen ağustos ayında yayımlanan bir rapora göre, Almanya'nın 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını 1990 seviyelerine göre yüzde 65 oranında azaltması gerekiyor. Bu hedef, özellikle ulaştırma ve inşaat sektörleri için zorluklar oluşturuyor.

Geri Dön 03 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN