Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

İklim aktivistlerinin eylemleri tartışılıyor

İklim değişikliğine dikkat çekmek amaçlı yapılan sanat eserlerine yönelik eylemler tepki çekiyor. Birçok siyasiden konuyla ilgili açıklama geldi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, değerli resimlerin üzerine yiyeceklerin atılmasının ve insanların kendilerini sokağa yapıştırmasının iklim hedeflerine yardımcı olmadığını belirterek, "Korkarım ki bu, giderek daha kararlı iklim korumasına yönelik geniş halk desteğini sorgulayacak veya bu desteği daha da artırma fırsatını elimizden alacak." ifadelerini kullandı.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise, "Suç teşkil ettiğinde ve diğer insanlar tehlikeye atıldığında meşru protestoların her satırı aşılır” diye konuştu. Faeser, suçluların hızlı ve tutarlı bir biçimde yargılanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Öte yanadan Adalet Bakanı Marco Buschmann da ülkede iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla eylemler yapan iklim aktivistlerine belirli şartlarda hapis cezasının verilebileceğini söyledi.

Buschmann, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, sanat eserlerine bir şeyler fırlatanların mala zarar vermekten yargılanabileceğini ifade etti.

Caddelerin kapatılmasının cebir kullanmaktan cezalandırılabileceğini belirten Buschmann, bir ambulansın engellenmesi durumunda adam yaralamaktan ceza verilebileceğini, yasaların bu konularda para cezası, belirli şartlarda hapis cezası verilmesini de kapsadığını kaydetti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bir kadının başkentte meydana gelen trafik kazasında ciddi bir şekilde yaralanmasının ardından iklim aktivistlerinin eylemi sebebiyle ambulansın trafiğe takılarak olay yerine geç ulaşmasına ilişkin bir soruyu cevapladı. Başbakan Scholz, "Düşünceleri ifade etmenin başka yollarının da bulunduğuna inanıyorum. Belki biraz yaratıcılık yardımcı olabilir" ifadesini kullandı.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN