Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

İklim aktivistleri hız sınırı levhalarını söktü

İklim aktivistlerinin son hedefi Almanya'daki otoyollardaki hız sınırı levhaları oldu. Aktivistler en az 13 levhayı söküp hız sınırının 130 kilometre olması gerektiğini söyleyen bildiriler dağıttı. 

Dünyaca ünlü tablolara boya atarak protesto eylemi gerçekleştiren iklim aktivistleri, Berlin ve çevresindeki A10 otobanında hız sınırıyla ilgili trafik levhalarını söktü. “Extinction Rebellion" isimli çevreci grup, birçok şehirde "Alman otobanlarında hız sınırı 130 kilometredir" yazılı bildiriler dağıttı. 

Postdam Emniyeti, 13'ten fazla trafik levhasının kaybolduğunu bildirdi. Levhaların hedef alınmasının Ulaştırma Bakanlığını protesto etmek  için yapıldığı kaydedildi.

Federal Çevre Ajansı'nın verilerine göre Almanya'da otoyollarda uygulanacak 130 kilometrelik hız sınırı ile karbondioksit emisyonları yüzde 2 oranında düşürülebilir. 

Almanların çoğu da otoyollara hız sınırı getirilmesinden yana. Ancak FDP’li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, hız sınırı getirilmesine karşı çıkıyor.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN