Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Aralık 2023 Çarşamba

İki taksici 8 kaçak göçmen taşırken yakalandı

Bavyera eyaletindeki Kiefersfelden yakınlarında A93 otoyolunda yapılan sınır kontrolleri sırasında, Alman plakalı iki ayrı takside belgeleri olmayan göçmenler yakalandı.

İlk olayda, Almanya'da ikâmet izni olan Türk vatandaşı taksici, dört yolcusunun ikâmet izinleri ve Almanya'ya giriş için gerekli belgelerinin olmadığını itiraf etti. Şoför, bu göçmenleri birkaç yüz avro karşılığında Münih Hauptbahnhof'a götürmeyi kabul ettiğini söyledi. Ancak, aracın taksimetresinin kapalı olması dikkat çekti ve şoför ödemenin Münih'e varıldıktan sonra yapılacağını belirtti.

İkinci olayda, yine taksimetresi kapalı bir Avusturyalı taksi şoförü ve dört yolcusu durduruldu. Bu taksinin içindeki yolcuların da Türk vatandaşı olduğu ve Almanya'ya giriş izinlerinin bulunmadığı anlaşıldı. Her iki taksideki toplam sekiz Türk vatandaşının yakalandığı belirtildi. Federal Polis, bu durumların organize bir kaçakçılık operasyonunun parçası olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Her iki taksi şoförü sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı, ancak belgeleri eksik olan göçmenler göçmen kabul merkezine (Aufnahmestelle für Migranten) götürüldü.

Geri Dön 06 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN