Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

İki sağlıklı dişi çeken hekime hapis cezası

Berlin'de, bir hastanın sağlıklı dişlerini bilerek çektiği gerekçesiyle suçlu bulunan Suriyeli diş hekimine 8 ay hapis ve 1.000 avro tazminat cezası verildi.

İki sağlıklı dişi çeken hekime hapis cezası

Berlin Neukölln'de Suriyeli bir diş hekimi, bir hastanın süt dişini çektikten sonra, sağlıklı iki dişini daha çekerek köprü yaptı. Bu olay üzerine Tiergarten Bölge Mahkemesi, doktoru bilerek sağlıklı dişleri çektiği gerekçesiyle suçlu buldu ve 'ağır bedensel zarar' nedeniyle ertelemeli 8 ay hapis cezası ile hastaya 1.000 avro tazminat ödemesine hükmetti.

Hasta, azı dişinin çekilmesi işlemi sırasında iki saat süren uyuşukluğun ardından, kendisinin isteği dışında diğer iki sağlam dişinin daha çekildiğini ve köprü yapıldığını belirtti. Köprü yapıldıktan sonra şiddetli ağrılar yaşayan hasta, başka bir hekime başvurdu ve köprüsü söküldü.

Aynı hekim hakkında, başka bir hastanın 13 dişini hiçbir tıbbi neden olmaksızın çektiği gerekçesiyle de şikâyetler bulunuyor.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN