Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

İki kişiden biri konut masraflarını karşılamakta zorlanıyor

Almanya'da yapılan en son anket sonuçlarına göre, neredeyse her iki kişiden biri konut maliyetlerini karşılamak konusunda endişe duyuyor. 

Postbank adına YouGov araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen bu ankete göre, Almanların yüzde 40'ı ev masraflarını "zorlukla" karşılayabildiklerini ifade etti. Yüksek yaşam maliyeti ise baskıyı daha da artırdı. Özellikle net hane geliri ayda 2 bin 500 avronun altında olan aileler, konut maliyetlerinin oldukça yüksek olduğunu düşünüyor. Bu kesimin yüzde 50,8'i ev masraflarını güçlükle karşılayabilirken, yüzde 11,6'sı ise artık bu yükün altından kalkamayacak durumda olduğunu ifade ediyor.

Postbank Emlak Uzmanı Manuel Beermann, "Hayat pahalılığındaki keskin artışla birlikte birçok kişinin mali sınıra geldiğini" söyledi. Ankete katılanların yüzde 46,3'ü ise kira ödemekte zorluk yaşamadığını belirtti.

Sosyal Demokrat Parti (SPD), gelecek üç yıl içinde yoğun yerleşim bölgelerinde kira artışını yüzde 6'dan fazla olmaması hedefini belirlemiş durumda. SPD Meclis Grup Başkan Yardımcısı Verena Hubertz, amaçlarının ayrıca bu bölgelerde üç yıl boyunca kiraların dondurulması olduğunu ifade etmişti.

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN