Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2023 Perşembe

İki hastaneden biri kapatılacak

Almanya’da ‘hastane reformunun’ hayata geçirilmesinin ardından ülkedeki her iki hastaneden biri ya kapatılacak ya da polikinliğe dönüştürülecek.

Almanya’da Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan hastane reformunun hayata geçirilmesi durumunda, her iki hastaneden birinin kapatılacağı veya daha az hizmetin verildiği ‘polikliniğe’ dönüşeceği bildirildi.

Doktorlar endişeli

Almanya'daki 1.719 hastaneden 689'unun kapatılmasına neden olabilecek bu reform doktorlar ve bölge meclis üyeleri arasında endişeye yol açtı.

Bild’de yer alan habere göre, Alman Hastaneleri Federasyonu (DKG) tarafından şubat ayında yayımlanan analizde, reformun hayata geçirilmesi halinde kardiyoloji hastalarının yarısının artık mevcut hastanelerde tedavi edilemeyeceği vurgulandı.

Raporda ürolojide bu oranın yüzde 47, nörolojide ise yüzde 39 olacağı belirtildi. 

Lauterbach haberi yalanladı

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise katıldığı ARD yayınında, hastanelerin yarısının kapatılacağına dair çıkan haberleri yalanladı. Lauterbach, ”Hayır, bu doğru değil. Reform iflas edecek birçok hastanenin hayatta kalmasına izin veriyor.” dedi.

Geri Dön 25 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN