Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

İki Almanya'dan kalanlar: Emeklilik kaybı yaşayanlara zorluk fonu

Alman Demokratik Cumhuriyeti’ndeki ek emeklilik haklarını kaybedenler için zorluk fonu kurulacak. Hak sahipleri tek seferlik 2 bin 500 avro alacak. 

Almanya'nın 1990'da yeniden birleşmesinin ardından Alman Demokratik Cumhuriyeti'ndeki ek emeklilik haklarını (Zusatzrenten) kaybeden yoksulluk sınırındaki kişiler için 500 milyon avro zorluk fonu kurulacak. İhtiyaç sahiplerinin başvuru yapabileceğini bildiren Federal Sosyal İşler Bakanlığı, tek seferlik yardımın alt sınırının 2 bin 500 avro olacağını bildirdi. 

Yurt dışında azınlık olup ülkeye geri dönen Almanlar ve Sovyet Rusya gibi ülkelerden dönen Yahudi mülteciler de yoksulluk sınırında yaşıyorsa yardımı alabilecek. 

"Kriterler çok ağır"

Sol Parti, yoksulluk sınırı kriterine tepki gösterdi. Parti Sözcü Sören Pellmann, “30 yılı aşkın süredir emeklilik haklarının tanınması için mücadele eden insanların yüzde 90’ı bu fondan yararlanamayacak. Kriterler çok ağır” dedi.

Zorluk fonu, bir vakıf tarafından yönetilecek. Eyaletler isterse katkıda bulunabilecek. Şu an için yalnızca Mecklenburg Vorpommern bağışta bulundu. Eyaletlerin katılımı gerçekleşirse yardım miktarı 5 bin avroya yükselebilecek.

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN