Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

IG Metall’den 'süresiz grev' tehdidi

Metal ve elektrik endüstrilerinde yaklaşan toplu pazarlık sürecinde, patronlar 'hiç zam yapmamak' istiyor. IG Metall sendikası ise 'süresiz grev' tehdidinde bulundu.

IG Metall’den 'süresiz grev' tehdidi

Almanya'nın en büyük işçi sendikası olan IG Metall, metal ve elektrik endüstrilerinde yaklaşan toplu pazarlık turu için 12 ay içinde yüzde 7 oranında ücret artışı talep etti. Sendika, ayrıca, meslek eğitimi yapan stajyerler için de aylık 170 avro zam istedi.

IG Metall'in önerileri, şu anda sendikanın bölgesel toplu pazarlık bölgelerinde tartışılıyor. Sendika yönetim kurulu, ülke çapındaki nihai taleplere 9 Temmuz'da karar verecek.

Patronlar 'hiç zam olmasın' diyor

İşverenler, Almanya'daki gergin ekonomik durum nedeniyle büyük ücret artışlarına karşı çıkıyor ve "sıfır turu" yani ücret artışı yapılmayan bir toplu sözleşme turu olmasını istiyor. IG Metall Başkanı Christiane Benner, bu talebi çalışanlara saygısızlık olarak nitelendirdi. Benner, "Korona salgını sırasında artan fiyatlarla mücadele eden çalışanlar, şimdi sıfır turu yapmaları isteniyor. Bu kabul edilemez," dedi.

Sendikadan 'süresiz grev' tehdidi

IG Metall, gerekirse süresiz grev tehdidinde bulundu. Benner, "Gerekirse yoğun bir şekilde saldıracağız. Toplu pazarlık turundaki her şeye hazırız. Sadece uyarı grevleri değil, aynı zamanda 24 saatlik grevler ve süresiz grevler için de hazırlıklıyız," dedi.

Tarifelerle ilgili müzakereler en geç 16 Eylül'de gerçekleşecek. Anlaşma sağlanamazsa, uyarı grevleri 29 Ekim'den itibaren başlayabilir.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN