Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

IfW: Almanya kısır döngü içinde dibe doğru gidiyor

Almanya Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nden Prof. Dr. Stefan Kooths, Alman ekonomisinin bir kısır döngü içinde dibe doğru gittiğini savundu.

Almanya Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü (IfW) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Stefan Kooths, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Almanya'nın ekonomik durumundan trafik ışığı hükûmetini sorumlu tuttu.

Kooths, bürokrasinin fazla olduğunu, devlet müdahalesinin arttığını ve sübvansiyonların çoğaldığını belirtti ve politikacıların sürekli olarak ekonomiye yeni düzenlemeler getirip ardından mevcut durumu bu yeni düzenlemelere uydurma çabasının, ekonomiyi olumsuz etkileyen bir kısır döngü hâline geldiğini ifade etti.

Prof. Dr. Kooths, hükûmete daha az düzenleme, vergi ve sübvansiyon çağrısında bulunarak, ekonomik durumun düzeltilmesi gerektiğini dile getirdi. IfW Enstitüsü ise Almanya ekonomisinin bu yıl yaklaşık 12 milyar avro üretim kaybı yaşayacağını öngörüyor.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN