Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Ekim 2022 Perşembe

Ifo: Gıda fiyatlarında artış sürecek

Münih merkezli Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), Almanya’da başta gıda fiyatları olmak üzere her alanda fiyatların artmaya devam edeceğini söyledi.

Ifo: Gıda fiyatlarında artış sürecek

Merkezi Münih'te bulunan Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü'nün (Ifo) raporuna göre, Almanya'da enerji ve diğer maliyet artışları nedeniyle fiyatların gelecek aylarda başta gıda sektöründe olmak üzere neredeyse her alanda yükselmeye devam edecek.

Buna göre, eylülde Almanya’daki şirketlerin yüzde 53,5’i gelecek 3 ayda fiyatlarını büyük ölçüde artırmak istediklerini belirtti. Ağustos ayında bu oran yüzde 48,1 olarak kayıtlara geçmişti. Söz konusu oran gıda sektöründe ise ağustos'taki 96,9 puandan eylülde 100 puana yükseldi. Özellikle eczanelerin yüzde 92’sinin gelecek aylarda fiyatları yükseltmeyi planlaması dikkati çekti. Konaklamada fiyatları yükseltme oranı 87,4 puan, bina hizmetlerinde 78,0 puan ve otellerde 62,4 puan oldu.

Ifo Araştırma ve Ekonomik Tahmin Müdürü Timo Wollmershauser, “Ne yazık ki, bu muhtemelen enflasyon dalgasının azalmak üzere olmadığı anlamına geliyor" dedi.

Geri Dön 06 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN