Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Mart 2023 Cuma

Ifo bu yıl ekonomide büyüme beklemiyor

Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), 2023 yılı için ekonomide yüzde 0,1’lik daralma beklendiğini açıkladı.

Ifo, Alman ekonomisi için 2023 ve 2024 yılı ekonomik tahminlerini teyit etti. 2024 yılı için büyüyen bir ekonomi ve daha küçük bir bütçe açığı öngören Ifo, 2023 için ise büyüme yerine yüzde 0,1'lik bir daralma bekliyor. Enstitü, 2024 içinse yüzde 1,4'lük bir büyüme beklentisini koruyor.

“Bu krizde hepimiz kaybedenleriz” 

Konuya ilişkin konuşan Ifo Ekonomik Araştırmacı Timo Wollmershäuser, “Yılın ilk çeyreğinde GSYH’nın yüzde 0,2 daha daralması sonrasında ekonomi yılın geri kalanında toparlanacak. En geç bu yılın ortasında artan reel ücretler Almanya’nın yurt içi ekonomisini destekleyecek” dedi. Wollmershäuser, “Son tahlilde, bu krizde hepimiz ‘kaybedenleriz’”diye konuştu. 

Ifo Başkanı Clemens Fuest de Almanya’da refah seviyesinin 2019'a göre önemli ölçüde düşük olduğunu söyledi.

Geri Dön 17 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN