Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2023 Cuma

Ifo: Alman ekonomisi resesyondan çıkma konusunda çok yavaş ilerliyor

Ifo'ya göre, ekonomik daralma tahminlerden daha yüksek olabilir. Yapılan açıklamada, ekonominin resesyondan çıkma konusunda çok yavaş ilerlediği vurgulandı.

Almanya'nın gayrisafi yurt içi hasılasının bu yıl yüzde 0,4 oranında düşmesi bekleniyor, bu da Münih Üniversitesi Leibniz Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'nün (Ifo) mart ayında tahmin ettiği yüzde 0,1'lik daralmadan daha yüksek bir rakamı işaret ediyor. Ifo, özel tüketimdeki enflasyonun etkisi nedeniyle Almanya'nın daha büyük bir ekonomik darboğaz yaşayacağını açıkladı.

Ifo'nun Ekonomik Tahmin Birimi sorumlusu Timo Wollmershaeuser, "Alman ekonomisi resesyondan çıkma konusunda çok yavaş ilerliyor" ifadesini kullanarak Almanya'nın ekonomik toparlanmasının zorlu olduğunu vurguladı.

Almanya'nın gayrisafi yurt içi hasılasının bu yıl yüzde 0,4 oranında daralması bekleniyor, bu da Ifo'nun mart ayında tahmin ettiği yüzde 0,1'lik düşüş tahminden daha yüksek bir rakamı gösteriyor.

Ayrıca, Ifo enstitüsü 2024 yılı için Almanya'nın büyüme tahminini önceki yüzde 1,7 seviyesinden yüzde 1,5'e düşürdü.

Geri Dön 23 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN