Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ekim 2023 Cumartesi

İflas dalgası sürüyor

Almanya'da işletme iflas başvuruları, ekonominin yavaşlaması ve artan faiz maliyetlerinin etkisiyle geçen yıla göre yüzde 19,5 arttı. 

Almanya İstatistik Dairesi'nin (Destatis) nihai verilerine göre, temmuz ayında iflas eden işletme sayısı önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37,4 artarak 1.586 oldu. Taşımacılık ve depolama sektörü Temmuz 2023'te en fazla iflas yaşanan alan oldu. İnşaat sektörü bu sıralamada ikinci sırada yer aldı ve enerji tedarik sektörü ise en düşük iflas oranına sahipti.

Bu işletmelerin iflas talepleriyle ilgili alacaklılara ödenmesi gereken borç miktarı 3,1 milyar avroya ulaştı. Temmuz 2022'de bu miktar yaklaşık 800 milyon avro seviyesindeydi.

2023 için Alman ekonomisinde Ifo yüzde 0,4'lük bir daralma öngörürken, Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü (IfW) yüzde 0,5'lik bir daralma bekliyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) tahminlerine göre, Almanya, bu yıl küçülen tek G7 ülkesi olacak.

Geri Dön 14 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN