Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

İflas dalgası sürüyor

Almanya'da Ağustos 2022'de başlayan şirket iflaslarındaki artış trendi temmuz ayında da devam etti. Uzmanlar bu yıl içinde iflas sayılarında bir artış olacağını öngörüyor.

Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) verilerine göre, Almanya'da Temmuz ayında şirket iflasları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,8 oranında arttı.

Kesinleşen rakamlara göre, Mayıs 2023'te bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artışla toplamda 1,478 şirket resmi olarak iflas etti. Mahkemeler, alacaklıların iflas etmiş şirketlerden talep ettiği miktarın 4 milyar avro olduğunu açıkladı.

Ulaşım ve depolama sektörleri en fazla iflas vakasıyla ön plana çıkarken, bunu taşeron şirketlerin yerine getirdiği ekonomik hizmetler sektörü takip etti. Enerji tedariği branşı ise en az iflas bildirimi yapılan alan olarak kaydedildi. Uzmanlar, bu nedenle bu yıl içinde iflas sayılarında bir artış olacağını tahmin ediyorlar.

Almanya'da şirket iflaslarına ilişkin istatistikler, ilgili mahkemenin iflas kararından sonra kaydediliyor. Bu nedenle açıklanan sayıların tahmini olarak 3 ay önce yapılan iflas başvurularını yansıttığı düşünülüyor.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN