Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2023 Çarşamba

İçişleri Bakanı'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' vurgusu: Kadın cinayetine müebbet verilsin

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, kadın cinayetlerinde katillerin ömür boyu hapisle cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, aile içi şiddet ve kadın cinayetlerine yönelik yasaların sertleşmesi gerektiğini söyledi. Faeser, "Kadına şiddet, toplumsal bir sorun. Biz hükûmet olarak özellikle kadınlara karşı şiddetle mücadelede kararlıyız. Şiddete maruz kalan kadınları yalnız bırakmamalıyız. Buna kesinlikle göz yummamalıyız" dedi.

109 kadın katledildi

İçişleri Bakanlığı verilerine göre; 2021 yılında Almanya'da 109 kadın ve 12 erkek, aile içi şiddet kurbanı oldu. Aileler içinde, 143 bin 16 şiddet eylemi yaşandı. 

İstanbul Sözleşmesi vurgusu

Focus'da yer alan habere göre, kadınların korunmasına ilişkin uluslararası standart olan İstanbul Sözleşmesi'ni tam olarak hayata geçirilip uygulanmasına önem verdiklerini söyleyen SPD'li Bakan, "Verdiğimiz sözü yerine getirmeliyiz. Toplum olarak kadınlara çok şey borçluyuz. Bu alanda yasal düzenlemelere de ihtiyaç var. Kadın cinayetlerinde katillere ömür boyu hapis cezası verilmesinden yanayım" diye konuştu.

"Kimse çaresiz bırakılmamalı"

Kadınların genellikle eski eşleri veya partnerleri katledildiğine dikkat çeken Faeser, "Bu korkunç eylemlere karşı kimse çaresiz bırakılmamalı. Kadına yönelik şiddet özel bir mesele değil, mücadele etmemiz gereken ciddi bir toplumsal sorundur" dedi.

Geri Dön 07 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN