Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2023 Pazartesi

İçişleri Bakanı: Trenlerde bıçak taşıma yasaklansın

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, trenlerde artan şiddet eylemlerinin engellenmesi adına bıçak taşımanın yasaklanmasını talep etti.

Bild am Sonntag’a konuşan Bakan Faeser, ağır şiddet olaylarını önlemek ve sıkı denetimleri mümkün kılmak amacıyla böyle bir yasağın getirilmesinden yana olduğunu ifade etti. Bakan, yasağın, tren istasyonlarında federal polis tarafından, toplu taşıma araçlarında ise eyalet polisi tarafından kontrol edilebileceğini belirtti.

Polis Sendikası’ndan eleştiri

Ancak, polis sendikasından yapılan açıklamada Faeser'in önerisi eleştirildi ve genel bir bıçak taşıma yasağının kontrol edilemeyeceği vurgulandı.

Deutsche Bahn: Bu yasak zaten var

Alman demir yolu şirketi Deutsche Bahn ise açıklamasında, trenlerde ‘diğer yolcuları rahatsız edebilecek veya zarar verebilecek nesne ve maddelerin el bagajı veya yük olarak taşınamayacağı’ yönetmeliğinin zaten bulunduğunu ve benzer bir yasağın geçerli olduğunu belirtti. Şirket, bu tür önerileri desteklediğini ve geçmişte olduğu gibi devam edeceğini ifade etti.

Geri Dön 12 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN