Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Hükûmetten yeni emeklilik paketi

SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, emeklilik seviyelerini koruma planlarını hayata geçirmek için Emeklilik Paketi II'yi şubat ayında sunacaklarını duyurdu.

Hükûmetten yeni emeklilik paketi

Bakan Heil, Federal Meclis'teki konuşmasında, yaşlılık güvenlik sistemine tüm nesillerin güvenebilmesini hedeflediklerini belirtti. Emekli maaşlarının düşmemesi için trafik ışığı hükûmetinin önlem alacağını söyledi ve emeklilik yaşında artışa karşı çıkarak esnek geçişlerin destekçisi olduğunu vurguladı.

Ocak ayında, koalisyonun asgari emeklilik düzeyini 2030'ların sonuna kadar ortalama ücretin yüzde 48'inde tutma hedefini açıklayan Bakan Heil, bu seviyeyi kalıcı olarak sabitlemek istediklerini belirtti. Maliye Bakanı Lindner'in talebi üzerine, emeklilik sisteminin finansmanını sağlamak için "kuşak sermayesi" adıyla bir ek fon oluşturulacak. Bu fon için kamu fonlarından bir sermaye stoku oluşturulacak ve elde edilen gelirler emeklilik katkı paylarını dengelemek için kullanılacak.

Bakan Heil, eleştirilere karşılık olarak Vatandaşlık Parası ve diğer sosyal harcamaların etkili olduğunu savundu. Çalışma ve sosyal bütçe, toplam harcamanın büyük bir bölümünü oluşturuyor ve bir önceki yıla göre 9,45 milyar avro artarak 175,7 milyar avroya ulaştı. Federal hükûmet, kötüleşen ekonomik koşullar ve artan işsizlik nedeniyle, Vatandaşlık Parası'nın barınma ve ısınma masraflarına olan katkısını 1,4 milyar avro artırarak 11,1 milyar avroya çıkarmaya karar verdi.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN