Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Hükûmetten ‘sahte babalık’ önlemi

Almanya'da federal hükûmet, sahte babalık tanımalarını engellemek için hazırlanan yasa tasarısını kabul etti.

Hükûmetten ‘sahte babalık’ önlemi

Bu yasa, oturma izni ve sosyal yardımlardan faydalanmak amacıyla yapılan sahte babalık beyanlarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Sahte babalık durumunda, Alman erkekleri genetik veya sosyal bağları olmayan yabancı çocukların babalığını tanıyarak, çocuklara Alman vatandaşlığı kazandırıyordu. Yeni yasa ile şüpheli durumlarda yabancılar dairesinin onayı gerekecek.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, "Almanya'da oturma hakkı elde etmek için aldatmaya ve hukukun kötüye kullanılmasına net bir şekilde son veriyoruz" dedi. Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann ise, bu değişikliğin "göçte yeni bir reel politikaya" örnek teşkil ettiğini belirtti.

Babalık iptali mümkün olacak

Gelecekte, biyolojik olmayan baba ve annenin aynı ikâmet statüsüne sahip olmaması durumunda, yabancılar dairesi babalığın tanınması konusunda anlaşma sağlamak zorunda olacak. Ayrıca, ebeveynlerin kısa süre önce tanışması veya babanın birden fazla yabancı çocuğun babalığını kabul etmesi gibi bariz şüphe durumlarında babalık iptal edilebilecek. 

Yetkililere göre, 2018-2021 yılları arasında toplam 1.769 olası istismar vakası işleme alındı ve bunlardan yaklaşık 290'ında istismar tespit edildi.

AfD Federal Meclis Milletvekili Stephan Brandner, sahte babalıkla mücadeleye yönelik adımı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Brandner, federal hükümetin AfD'nin daha önce sunduğu yasa tasarısını reddetmesinin ardından, şimdi benzer önlemler almasının sevindirici olduğunu söyledi.

Cash Money vakası

Geçtiğimiz aylarda, Nijeryalı Jonathan A. (Mr. Cash Money), biyolojik olarak kendisine ait olmayan 24 çocuğun velayetini alarak devletten yılda 1,5 milyon avro yardım aldığı ortaya çıkmıştı. Yetkililer, bu yardımların sadece çocuk parası değil, aynı zamanda kira yardımı, ısınma giderleri ve diğer ödenekleri de kapsadığını belirtti.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN