Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2023 Cumartesi

Hükûmetten memnuniyetsizlik artıyor

Almanya'da gerçekleştirilen bir ankette, ülkedeki katılımcıların yüzde 79'unun hükûmetin çalışmalarından memnun olmadığı ortaya çıktı.

Kamu yayıncısı ARD tarafından yürütülen anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 19'u hükûmetin çalışmalarından memnun olduğunu belirtirken, yüzde 2'lik bir kesim görüş belirtmedi.

Ankette, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) koalisyon hükûmetinden memnun olmayanların oranının yüzde 79 olduğu belirtildi. Muhalefette bulunan Hristiyan Birlik Partileri (CDU-CSU) yüzde 29 oy oranıyla öne çıkarken, SPD yüzde 14, Yeşiller yüzde 16 ve FDP yüzde 6 oy oranlarına sahip oldu. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ise yüzde 22 oy oranıyla öne çıktı.

Ankete katılanların, Almanya'da en büyük sorunlar arasında ekonomi ve göçü gördükleri vurgulandı. Katılımcıların sadece yüzde 19'u hükûmetin çalışmalarından memnuniyet duyduğunu ifade ederken, çoğunluğun memnuniyetsizlik içerisinde olduğu görülüyor.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN