Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Hükûmette 'çalışma vizesi' tartışması

Hür Demokrat Parti (FDP) Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, çalışma vizesi sürecinin iyileştirilmesi çağrısında bulundu. Dürr, "İltica ve sosyal güvenlik sistemleri üzerinden Almanya'ya bir iş vesilesiyle Almanya'ya gelmekten daha kolay" dedi.

Hür Demokrat Parti'li (FDP) Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, göç politikasına ilişkin açıklama yaptı. Almanya'nın acilen yeni bir göç politikasına ihtiyacı olduğunu savunan Dürr, iltica yoluyla Almanya'ya gelmenin nitelikli iş gücü olarak gelmekten daha kolay olmaması gerektiğini vurguladı.

Almanya'da, federal koalisyon hükûmeti içinde nitelikli iş gücünü ülkeye çekmek için vize sürecinin kolaylaştırılmasına ilişkin tartışmalar büyüdü. Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'tan daha fazla çaba gösterilmesini talep eden FDP Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, vize başvurusunda bulunanların Alman temsilciliklerinde bir randevu alana kadar uzun süre beklemek zorunda kaldığını söyledi.

Alman Dışişleri Bakanlığı'nın geniş yabancı temsilcilikler ağıyla istihdam piyasasındaki göç sisteminin bir parçası olduğunu idrak etmesi gerektiğini belirten Dürr, Augsburger Allgemeine Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Tuhaf biçimde, iltica yoluyla Almanya'ya gelmek, bir iş vesilesiyle Almanya'ya gelmekten daha kolay" dedi.

"Almanya duruşunu değiştirmeli"

İçişleri Bakanlığı ve ona bağlı Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin kültürel anlamda bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunu savunan FDP'li politikacı, yabancılar dairesinin göç dairelerine dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. Liberal politikacı, yabancı ülkelerde edinilen mesleki diplomaların Almanya'da tanınması konusundaki zorluklara da dikkat çekti. Bunu yapmaya devam etme lüksümüz yok diyen Dürr, Almanya'nın göçe ilişkin duruşunu değiştirmesi gerektiğini savundu. 

"Sınır dışı hızlandırılmalı"

Dürr geçmişte yapılan hatalara değinerek, "Almanya gibi sosyal devlet olan ülkelere yüksek bir göç oranı görüldüğünü, ancak istihdam piyasasında bu sayının oldukça düşük kaldığını" söyledi. Sınır dışıların da hızlandırılmasını talep eden Dürr, Almanya'nın savaştan ve takipten kaçanlara ise kucak açmaya devam edeceğini kaydetti.

Almanya'da koalisyon hükümeti, Nitelikli Göç Yasası'yla yaşlanan nüfustan boşalan pozisyonları doldurmak ve iş piyasasını canlandırmak için yüz binlerce göçmeni ülkeye çekmeyi hedefliyor.

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN