Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Hükûmet WhatsApp hesabı açtı: Merhaba, ben Olaf Scholz

Alman hükûmeti, sosyal medya stratejisini genişleterek, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta bir kanal açtı.

Hükûmet WhatsApp hesabı açtı: Merhaba, ben Olaf Scholz

Federal Hükûmet (Bundesregierung) adıyla açılan kanal, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un bir video mesajıyla tanıtıldı. Scholz, videoda "Merhaba, ben Olaf Scholz" diyerek aboneleri selamladı.

Açılan WhatsApp kanalının temel amacı, federal hükûmetin aldığı kararları ve önemli bilgileri 'her zaman güncel ve ilk elden' kullanıcılara sunmak. Bu adım, hükûmetin bilgilendirme stratejisini daha interaktif ve erişilebilir kılmayı hedefliyor.

TikTok hesabı da açılmıştı

Başbakan Scholz, geçtiğimiz hafta Çin ziyareti öncesinde gençlerle daha etkili iletişim kurmak amacıyla TikTok'ta bir hesap açtığını duyurmuştu. Bu adım, platformun güvenlik politikaları nedeniyle bazı çevrelerden tepki toplamıştı. Federal Ayrımcılıkla Mücadele Komiseri Ferda Ataman, TikTok'ta kanal açmanın yanlış bir adım olduğunu belirterek, hükûmetin gençlerin ilgisini çekecek politikalar oluşturması gerektiğini ve 16 yaşından itibaren gençlerin siyasete daha fazla dahil edilmesi gerektiğini ifade etmişti.

WhatsApp kanalının güvenlik ve gizlilik politikası

Federal Hükûmet Sözcüsü Yardımcısı Wolfgang Büchner, WhatsApp'ın Almanya'da en sık kullanılan mesajlaşma servisi olduğunu belirtti. Hükûmet Sözcüsü, kanala abone olan kullanıcıların dışında kimseye bilgi gönderilmeyeceğini, bu nedenle vatandaşların özel sohbetlerinde hükûmet hakkında bilgi bulunmayacağını vurguladı.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN