Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Hükûmet 'tembel işsizlere' blöf mü yaptı?

Önerilen işi kabul etmeyen işsizlerin Bürgergeld'inin kesilmesi, mart ayından bu yana mümkün. Ancak henüz yardımı kesilen kimse yok. Ana muhalefetteki birlik partileri, hükûmeti blöf yapmakla suçladı.

Almanya'da şu anda 5 milyondan fazla kişi Vatandaşlık Parası'ndan (Bürgergeld) yararlanıyor. Mart ayında hükümet, çalışmayı reddeden işsizlere yönelik yaptırımlar getirdi. Bu yaptırımlar, bütçeyi yılda 170 milyon avro hafifletmeyi amaçlıyor. 1 Ocak 2023'te uygulamaya konulan Vatandaşlık Parası ile ilgili tartışmalar sürerken, mart ayında Federal ve Eyaletler Meclisi, önerilen işi kabul etmeyen işsizlerin iki ay boyunca bu yardımı alamayacaklarına karar verdi. Ancak, bu sürede böyle bir yaptırım uygulanan vaka kaydedilmedi.

CDU/CSU: Yasa blöf, halk kandırılıyor

CDU/CSU, yasanın blöf olduğunu ve halkın kandırıldığını savunuyor. CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Mathias Middelberg, yaptırımların etkisiz olduğunu belirtti ve "Vatandaşlık Parasına yönelik yaptırımlar erkenden ve aşırı engeller olmaksızın yürürlüğe girmeli. Jobcenter randevularını veya şirketlerdeki görüşmeleri mazeretsiz kaçıran herkes, bunun sonuçlarına katlanmalıdır." dedi.

CDU iktidara gelirse Bürgergeld iptal edilebilir

Mart ayında SPD'li Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, "Almanya çalışkanların ülkesi. Herkes refah devletine güvenebilir. Ancak bu artık tembellik için geçerli olmamalıdır." demişti. FDP Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Christoph Meyer ise "İş retçilerine yönelik yaptırımlar nihayet mümkün. İşbirliği yapmayanların destek almasına izin verilmeyecek." demişti. CDU ise işsizlerin yardımının süresiz kesilmesini savunuyor ve iktidara geldiklerinde Vatandaşlık Parası’nı iptal etme vaadinde bulunuyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN