Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

Hükûmet maliyetleri yanlış hesaplamış, açık vergiyle kapatılacak

Federal Hükûmetin, sıvılaştırılmış doğal gaz terminallerinin işletme maliyetlerini yanlış hesaplamasıyla bütçede yaklaşık 1 milyar avroluk açık olduğu iddia edildi.

BILD gazetesinde yer alan habere göre, Federal Hükûmet, sıvılaştırılmış doğal gaz terminallerinin işletme maliyetlerini yanlış hesapladı. Bu hesaplamayla bütçede yaklaşık 1 milyar avroluk açık olduğu ileri sürüldü. İddialara göre, hükûmet, söz konusu açığı vergi gelirleriyle kapatmayı planlıyor.

Maliye Bakanlığı bütçede, uluslararası anlaşmalar, römorklar ve boru hattının inşaasıyla ilgili ek maliyetler nedeniyle açık yaşandığını bildirdi. Ayrıca söküm işleri devam eden boru hatlarındaki masrafların özel şirketler yerine devlet bütçesinden karşılandığı da ifade edildi.

CDU'lu Bütçe Uzmanı Andreas Mattfeldt ise, BILD'e verdiği demeçte, “Hükûmetin hatalarını anlamakta zorlanıyorum. Maliyetleri, Ekonomi Bakanlığının yanı sıra danışmanlık firmaları da araştırmıştı.” diye konuştu. 

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN