Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Hukukçular: İş sağlığı ve güvenliği yasası evden çalışanlar için de geçerli

Evden çalışma uygulaması gittikçe yaygınlaşıyor. Ancak birçok kişi iş sağlığı ve güvenliği yasasının evden çalışma durumunda da geçerli olduğundan habersiz. 

MDR’a konuşan hukuk uzmanı Donata Gräfin von Kageneck, evden çalışılması durumunda da iş sağlığı ve güvenliği yasasının geçerli olduğunun ancak farklı şekillerde uygulandığının altını çizdi. Gräfin von Kageneck, evde yaşanacak kazaların çoğunluğundan çalışanların sorumlu olduğunu ancak işverenlerin çalışanlarını bilgilendirme yükümlülüğü olduğunu söylüyor. Bilgilendirme kapsamına verimli ve iyi çalışmaya yönelik eğitimler bulunuyor. 

Uzmanlar evden çalışılması durumunda bile aktif olarak çalışılan saatlerde yaşanacak kazaların iş kazası kapsamına girdiğinin altını çiziyor.  Alman Sosyal Kaza Sigortası'ndan Ronald Hecke bu durumu şöyle açıklıyor:

Sigorta kapsamı için belirleyici faktör, işiniz için gerekli olan bir faaliyet yürütüyor olmanızdır. Bu faaliyeti şirket binasında, dışarıda ya da evde gerçekleştiriyor olmanız fark etmez. Örneğin iş seyahatlerinde de sigortalısınızdır.

Öte yandan sendikalar ev ofis uygulamasında çalışma saatlerinin aşılmasından endişeli. Saksonya'daki Alman Sendikalar Federasyonu'nun başkan yardımcısı Daniela Kolbe, 'home office' uygulamasında çalışma saatlerinin aşılabildiğinden ve bunu önlemek için yeni uygulamalara gidilmesinin önemini vurguluyor. 

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN