Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Hollanda'nın göç politikası Almanya'yı etkileyecek

Hollanda'da sağcı koalisyon, göçmenlerin Belçika ve Almanya'ya gönderilmesine olanak tanıyan kısıtlamalar üzerinde uzlaştı.

Hollanda'nın Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, altı aylık görüşmeler sonucunda kurulan dörtlü sağ koalisyonun bir parçası olarak, Hollanda'ya gelecek sığınmacılarla ilgili sıkı kısıtlamalar getirmeyi planlıyor. Koalisyon anlaşmasına göre, kara sınırlarında bulunan düzensiz göçmenler derhal Almanya ve Belçika'ya gönderilecek.

"Hollanda'nın göç politikası Almanya'ya yük getirecek"

CDU/CSU parlamento grubu başkan yardımcısı Andrea Lindholz (CSU), Hollanda'nın sıkılaştırma önlemlerinin diğer AB ülkelerini etkilemesinin doğru olmadığını belirtirken, Hollanda'nın göç politikasının Almanya'ya yük getireceğini vurguladı. Lindholz, Almanya'da iltica politikasında gerçek bir dönüşe ihtiyaç olduğunu ve iltica rakamlarının hala yüksek olduğunu dile getirdi.

Federal Polis Sendikası Başkanı Heiko Teggatz ise, Hollanda'nın yeni göç politikasını övüp, sınır dışı edilen kişilerin Almanya'ya gelmesinden endişe duyulduğunu belirtti. Teggatz, Hollanda'nın tutarlı sınır dışı politikasının Almanya için bir örnek olabileceğini ifade ederek, sınır kontrollerinin artırılması gerektiğini de vurguladı.

"Wilders sığınmacıları ülkenize itecek ve AB çapı çözüm girişimlerini engelleyecek"

FDP Federal Meclis üyesi Otto Fricke, Almanya'nın bunun etkilerini hissedeceğini belirterek, "Düzenlemelerin Almanya-Hollanda sınır bölgesi üzerinde de önemli bir etkisi olacak, çünkü mültecilerin geri gönderilmesi artacak. Yeni koalisyon anlaşması göç söz konusu olduğunda yakından ve eleştirel bir şekilde incelenmelidir" dedi.

Sol-liberal Belçikalı AB politikacısı Guy Verhofstadt ise Twitter hesabından "Hollanda dışındaki Wilders hayranları, alkışlarınızı tutun. Yakında sığınmacıları ülkenize itecek ve ardından AB çapında çözüm bulma girişimlerini engelleyecek" paylaşımında bulundu.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN