Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Aralık 2022 Cumartesi

Hız sınırı parti içinde fikir ayrılıkları doğurdu

Almanya’da bazı CDU milletvekilleri otobanlarda 130 kilometre hız sınırı uygulamasına destek açıkladı. Bazı vekiller ise buna karşı. Benzer bir durum koalisyon partilerinde de yaşanıyor.

Almanya’da ana muhalefet partisi CDU’da hız sınırı üzerinden fikir ayrılıkları yaşandı. Bazı milletvekilleri otobanlarda hız sınırına destek açıklarken, bazı isimler ise buna karşı çıktı. Karşı çıkanlar arasında Thüringen CDU Meclis Grup Başkanı Mario Voigt bulunuyor. BILD’e konuşan CDU’lu siyasetçi, “İnsanlar doğalgaz tasarrufu için ayaklarını gazdan ne zaman çekeceklerine zaten kendileri karar verebilir” ifadelerini kullandı.

CSU'lu Stefan Müller da partisinin hız sınırını desteklemediğini söyledi ve “Enerji krizi kisvesi altında ideolojik hız sınırının dayatılmasını kesinlikle reddediyoruz” dedi. 

Birlik Meclis Grubu Başkanı Jens Spahn (CDU) ise hız sınırını savundu. ARD’ye konuşan Spahn, federal hükûmetin nükleer santrallerin çalışma sürelerinin geçici olarak uzatılmasına izin vermesine karşılık, otoyollarda bir hız sınırı getirilmesini önerdi. Spahn, "Bence hız sınırı hakkında da konuşabilmeliyiz. O zaman bu ulusal bir uzlaşma olur” dedi.

Partilerin genel merkezlerinden ya da CDU Lideri Friedrich Merz’ten henüz bir yorum gelmedi.

Koalisyonda da farklı fikirler

Hız sınırı yalnızca Birlik partilerinde değil, koalisyon içinde de fikir ayrılıkları doğurdu. Yeşiller Partisi hız sınırına destek veriyor. Gerekçeleri iklim değişikliği ve enerji krizi. Liberal FDP ise hız sınırına karşı. Diğer taraftan; Yeşiller nükleer santrallerin kullanım süresinin uzatılması konusunda taviz vermesine karşılık, FDP’nin en azından geçici bir hız sınırına yeşil ışık yakması bekleniyor. 

Geri Dön 03 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN