Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ekim 2022 Çarşamba

"Hissedilen enflasyon yüzde 34"

Yapılan araştırmaya göre Almanya’da hissedilen enflasyon yüzde 34,2. Kadınlarda ise daha yüksek. Bu oran yüzde 39,3’e yükseliyor.

"Hissedilen enflasyon yüzde 34"

IU Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yapılan güncel bir çalışma, Almanya’da tüketicilerin hissettiği enflasyonun, gerçek enflasyondan (yüzde 10) çok daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre, tüketicilerin hissettiği fiyat artışı yüzde 34,2. Bu oran kadınlarda yüzde 39,3’e yükseliyor. Yani kadınlar erkeklere göre enflasyonu daha derinden hissediyor. 

IU Üniversitesi’den Profesör Johannes Treu, tüketicilerin, harcama yaptıkları yerlerde enflasyonu her zaman somut şekilde algıladığını belirtti. Prof. Treu, “İnsanlar, temel ihtiyaçlarını karşılamak için her gün ne kadar ödeme yapmak zorunda olduklarıyla ilgileniyorlar. Eğer alışverişe her gittiğimizde market sepetinin daha pahalı dolduğunu fark edersek, fiyat artışını gerçek enflasyondan daha fazla hissetme eğilimine gireriz” dedi.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 86’sı, erkeklerin yüzde 79’u fiyat artışlarının ekim ayında da devam edeceğini ve fiyatların eylüle göre "çok daha yüksek” olacağını tahmin ediyor. 

Geri Dön 05 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN