Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2023 Salı

Hissedilen enflasyon oranın 3 katı

Yapılan bir araştırma Almanya’da hissedilen enflasyonun yüzde 6,1 olarak açıklanan enflasyondan 3 kat fazla olduğunu ortaya koydu.

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) Almanya’daki enflasyon oranını yüzde 6,1 olarak açıkladı. Sigorta şirketi Allianz Trade tarafından yapılan bir araştırma ise, Almanya’da hissedilen enflasyonun yüzde 18 olduğunu ortaya koydu.

İki rakam arasındaki tutarsızlığın nedenlerinin ele alındığı araştırmada, psikolojik eğilimler, demografik ve bölgesel farklılıkların kişilerin enflasyon verisini farklı değerlendirmesine neden olabildiği aktarıldı.

“Hissedilen enflasyonun tüketici davranışları üzerinde güçlü bir etkisi var”

Konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada enflasyon oranlarındaki farkın çok önemli olduğunu belirten Ekonomist Jasmin Gröschi, hissedilen enflasyonun tüketici davranışları üzerinde güçlü bir etkisi olduğunu kaydetti.

Gröschi, aradaki farklılıkların ekonomi ve şirketlere kapsadığı için faiz politikası için önemli bir rol oynadığını söyledi.

 

 

Geri Dön 20 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN