Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

Hessen'deki okullarda yabancı dil olarak Türkçe yok

Hessen Eğitim Bakanı CDU'lu Armin Schwarz, okullarda yabancı dil olarak Türkçe dersini uygulamaya koymayı reddetti.

Gerekçe olarak, öğrenci ilgisinin çok az olması gösterildi. Aslında, Türkçenin 2022/2023 öğretim yılından itibaren eyaletin yabancı dil müfredatına dahil edilmesi planlanıyordu. Ancak, şu anda okullarda yalnızca 35 öğrenci Türkçe derslerine katılıyor. Kassel'deki Georg August Zinn Okulu'nda 7. sınıfta 12, 8. sınıfta 8 öğrenci; Lollar'daki Clemens Brentano Avrupa Okulu'nda ise toplam 15 öğrenci bulunuyor.

Yeşiller Partisi, SPD'yi hükûmete katılmak için kendi taleplerinden vazgeçmekle suçladı. Yeşiller Partisi'nin Eyalet Meclisi Okul Sözcüsü Sascha Meier, okul denemesinin genişletilmemesini SPD için bir zaafiyet olarak nitelendirdi.

Ukraynaca ikinci yabancı dil oluyor

Hessen, Ukraynaca'yı okullarda yabancı dil olarak sunan ilk eyalet olacak. 2024/2025 öğretim yılından itibaren Ukraynaca, savaştan önce Hessen'e gelen yaklaşık 20.000 Ukraynalı öğrenci için ikinci yabancı dil olarak sunulacak. Ayrıca, Ukrayna göçmenlik geçmişi olmayan öğrenciler de Ukraynaca'yı seçebilecek. Hessen'de şu anda 300'den fazla Ukraynalı öğretmen görev yapıyor.

Hessen'de İngilizce, Fransızca, Latince, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Çince, Lehçe ve eski Yunanca yabancı dil olarak sunuluyor.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN