Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Hessen'de suç rekoru: Fatura mültecilere kesildi

Almanya'nın Hessen eyaletinde suç istatistikleri, 2016'dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu durumun faturasıysa yine mültecilere kesildi.

Yapılan açıklamalara göre, 2023 yılında işlenen yaklaşık 400 bin suçun yüzde 15'i, yani 60 bin kadarı, Alman pasaportu olmayan kişiler tarafından işlendi. Bu suçlara karışanların çoğunluğu Afganistan, Suriye ve Cezayir uyruklu kişilerden oluşuyor.

Giessen Bölge Konseyi'nden Manfred Becker, suçların büyük bir kısmının Avrupa'da bir süredir bulunan ve farklı ülkelerden geçiş yapan mülteciler tarafından işlendiğini belirtti. Becker, bu kişilerin Alman yasalarına uymadığını ve kontrol altına alınmalarının zor olduğunu ifade etti. Ayrıca, dürüst mültecilerin imajının az sayıda suç işleyen kişiler tarafından zedelendiğini ve bu durumun üzücü olduğunu dile getirdi.

Almanya'da yabancı uyruklu kişilerin suç işlemesi durumunda, göçmenlik makamları tarafından sınır dışı edilebilecekleri belirtiliyor. Ancak, kişilerin menşe ülkelerinde hayati tehlike altında olmaları hâlinde 'sınır dışı yasağı' uygulanabiliyor.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN