Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Herkese iklim bonusu verilecek!

Isıtma sisteminde yenilenebilir sisteme geçiş tasarısının onaylanmasının ardından, iklim ikramiyesi 1,2 ve 3 adı altında ek hibelerle vatandaşın destekleneceği duyuruldu.

Herkese iklim bonusu verilecek!

Bakanlar Kurulu’nda, 2024 yılından itibaren ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş tasarısı onaylandı. Onaylanan tasarıya göre, gelecek yıldan itibaren, yeni kurulan ısıtma sistemlerinin en az yüzde 65 yenilenebilir enerji ile çalıştırılması gerekiyor. Mevcut binalarda sistemlerin değiştirilmesi konusunda bir aciliyet bulunmuyor, ancak cihazlar arızalanırsa ya da tamir edilemez durumdaysa değişim gerekiyor.

Bakanlardan açıklama

Ekonomi Bakanı Habeck ve İmar Bakanı Geywitz, temel teşvik olarak, eski tip ısıtma sistemlerini ısı pompası gibi iklim dostu sistemlerle değiştirmek isteyenlerin maliyetlerinin yüzde 30’unun devlet tarafından karşılanacağını duyurdu. Ayrıca iklim ikramiyesi 1,2 ve 3 adı altında ek hibelerle vatandaşın destekleneceği, toplam teşviğin ek desteklerle birlikte yüzde 50’ye kadar çıkabileceği ifade edildi.

İklim Bonusu 1’i kimler alacak?

İklim Bonusu 1 kapsamında yüzde 20’lik bir teşvik sağlanacak. Söz konusu ikramiyeyi zorunlu olmadığı halde temiz enerjiye geçmek isteyenler alacak. Hibe, sosyal yardımlarla geçinenlere ya da ısıtma sistemleri 30 yaşından eski, çalışır durumda olan ev sahiplerine verilecek. 

İklim Bonusu 2’yi kimler alacak?

İklim Bonusu 2 kapsamında yüzde 10’luk bir teşvik sağlanacak. Bu destek, ısıtma sistemlerini belirlenen tarihten beş yıl önce değiştiren ve en az yüzde 70 yenilenebilir enerjiyle çalıştıran ev sahiplerine verilecek. 

İklim bonusu 3’ü kimler alacak?

İklim Bonusu 3 kapsamında sağlanacak hibe ise, ısıtma sistemleri 30 yaşından küçük ve arızalı olan ev sahiplerine verilecek. Aynı zamanda İklim Bonusu 3’ü almak isteyenler, yeni kurdukları ısıtma sistemlerinde 1 yıl sonra yüzde 65 yenilenebilir enerji hedefine ulaşmak zorunda.

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN