Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Her sektörde eleman açığı var

Hazırlanan son rapora göre, Almanya’da 2022 yılında kalifiye eleman açığı arttı. Neredeyse her sektörde kalifiye iş gücü sorunu yaşanıyor.

Alman Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK), 2022 Kalifiye İş Gücü Raporu’nu yayımladı. Raporu yorumlayan istihdam piyasası uzmanı Stefan Hardege, sorunun artık neredeyse her sektörde yaşandığını söyledi.

Kalifiye Eleman Güvenliği Uzmanlık Merkezi'nde (KOFA) çalışan Sabine Köhne-Finster, özellikle sosyal pedagog, sosyal hizmet uzmanı ve okul öncesi eğitim öğretmeni eksikliği olduğunu vurguladı. Metal sanayi ve elektronik alanında da ‘üniversite eğitimi görmüş uzman’ ihtiyacı olduğunu kaydeden Köhne-Finster, "En çok insan eksikliği buralarda var ve durum giderek kötüleşiyor" değerlendirmesini yaptı.

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN