Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Her gün 54 çocuk cinsel istismara uğruyor

Federal Kriminal Dairesi'nin (BKA) 2023 raporuna göre, geçen yıl 14 yaşın altındaki 18 bin 497 çocuk cinsel istismara maruz kaldı.

Almanya'da çocuklara ve gençlere yönelik cinsel suç vakalarının sayısı artmaya devam ediyor. Federal Kriminal Dairesi'nin (BKA) 2023 raporuna göre, geçen yıl 14 yaşın altındaki 18 bin 497 çocuk cinsel istismara maruz kaldı. Özellikle çocuk pornografisi içeriğinin üretimi, dağıtımı, edinimi ve bulundurulması gibi alanlarda vaka sayısı önemli ölçüde arttı.

Tüm vakaların dörtte üçü kızlardan oluşuyor ve mağdurların yüzde 55'inin şüpheli ile ilişkili olduğu kaydedildi. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Almanya'da her gün 54 çocuk ve genç cinsel istismar mağduru oluyor. Bunlar dehşete düşüren korkunç eylemler. Çoğu mağdur, failleri aile üyeleri, arkadaşlar veya tanıdıklar oldukları için tanıyordu. Çocuklara yönelik bir tehdit olduğunda bakmak ve harekete geçmek devletin ve toplumun temel görevidir. Soruşturma yetkililerimiz istismar eylemlerini durdurmak ve failleri hızlı ve tutarlı bir şekilde tespit etmek için yoğun şekilde çalışıyor. Faillerin kendilerini hiçbir yerde güvende hissetmemeleri gerekiyor. Bu nedenle, failleri tespit etmek ve çocukları cinsel şiddetten korumak için sağlayıcıların IP adreslerini saklamasına ihtiyacımız var. Bunun için daha sıkı çalışmaya devam edeceğim.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN