Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

Her 7 çocuktan biri yoksulluk riski altında

Almanya'da çocuk ve genç yoksulluğu ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Her 7 çocuktan biri yoksulluk riski altında.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), "2023 Gelir ve Yaşam Koşulları" anket sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarına göre, Almanya'da çocuk ve genç yoksulluğu ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

2023'te Almanya'da 18 yaşın altındaki her yedi çocuktan biri, yaklaşık 2,1 milyon çocuk, yoksulluk riski altında. Ülkede genel yoksulluk riski oranı yüzde 14,4 iken, 18 yaş altı için bu oran yüzde 14 olarak belirlendi. 2022'de bu oran yüzde 15 iken, 2023'te yüzde 14,8'e düştü.

Destatis'e göre, çocukların yoksulluk riski, ebeveynlerinin eğitim seviyesine bağlı olarak değişiyor. Ebeveynleri düşük eğitim seviyesine sahip çocuklar için yoksulluk riski yüzde 36,8 iken, orta düzeyde eğitim almış ebeveynlerin çocukları için bu oran yüzde 14,3. Yüksek eğitim düzeyine sahip ebeveynlerin çocuklarında ise yoksulluk riski yüzde 5,8.

Yoksulluk sadece maddi değil, sosyal faktörleri de içeriyor. 2023'te Almanya'da 18 yaş altındaki her dört çocuktan biri, yüzde 23,9, yoksulluk veya sosyal dışlanma riski taşıyor.

Destatis, medyan gelirin yüzde 60'ından az gelire sahip olanları yoksulluk riski altında kabul ediyor. 2023'te Almanya'da bekarlar için bu eşik aylık net 1.314 avro, iki yetişkin ve 14 yaşından küçük iki çocuklu haneler için ise aylık net 2 bin 759 avro olarak belirlendi.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN