Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

Her 5 trenden 3’ü gecikti: Sendika personel talep ediyor

Uzun mesafeli tren seferlerinin son 3 ayda yüzde 60’ında gecikme yaşandı. Demiryolları ve Ulaşım Sendikası ise çalışan sayısının yetersiz olduğunu söyledi.

Almanya genelinde son üç ayda, uzun mesafeli trenlerin yüzde 60'ında gecikmeler yaşandı. Demiryolları ve Ulaşım Sendikası Başkan Yardımcısı Martin Burkert, dpa’ya yaptığı açıklamada sorunun personel eksikliğinden kaynaklandığını ifade etti. Burkert, “Çalışan sayısı yetersiz. Milyonlarca saat fazla mesai de yapsak, rötarların ve tren iptallerinin önüne geçemeyiz. Makinistlerin 300 saatten fazla mesai yaptığı zamanlar oluyor” diye konuştu. 

Deutsche Bahn’ın temmuz ayı personel raporlarına göre, şirket çalışanları toplamda, 6,8 milyon saat fazla mesai yaptı. Rakamlar bir yıl öncesine göre 300 bin arttı. Deutsche Bahn yönetimi ise yaptıkları açıklamada, “Sendika tarafından paylaşılan görüşler çok genel. Yalnızca bu yıl, 24 binden fazla işe alım yapıldı. Ancak koronavirüs salgını ve indirimli 9 avroluk bilet çalışma koşullarımızı zorluyor. Yoğunluğun gerçek sebebi, demiryollarında artan trafik ve şantiye çalışmalarıdır” dendi. 

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN