Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Ocak 2023 Cuma

Her 5 çocuktan 1’i yoksulluk sınırında!

Yapılan bir araştırmaya göre Almanya'da 2021'de 2,9 milyon çocuk yoksulluk sınırı altındaydı. Yoksulluk oranı, çok çocuklu ve tek ebeveynli ailelerde daha yüksek. 

Bertelsmann Vakfı'nın araştırmasına göre Almanya'da her 5 çocuktan ve her 4 genç yetişkinden biri yoksulluk riski altında. Araştırmaya göre, yoksulluk oranları bölgelere göre değişiyor. Bremen yoksulluk riskinin en yüksek olduğu eyalet, en düşük risk ise Bavyera'da.  

Vakfın raporlarına göre 2021'de 2,9 milyon çocuk 18 ile 25 yaş arasında 1,55 milyon genç yetişkin yoksulluk riski altındaydı. Ukrayna savaşından sonra gelen göçmen çocuk sayısıyla birlikte fakirlik oranlarının da arttığı belirtiliyor. 

Federal hükûmet geçtiğimiz aylarda Temel Çocuk Güvenliği Yasası üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Planlara göre hükûmet, 2025'ten itibaren yoksulluk sınırındaki çocuklara ek yardımlar ve mali destek sağlayacak. 

Geri Dön 27 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN