Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2023 Çarşamba

Her 4 orta ölçekli şirketten 1’i üretimini taşımayı düşünüyor

Almanya’da orta ölçekli, her dört şirketten biri üretimini yurt dışına taşımayı düşünüyor.

Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği’nin (BVMW) yaptığı araştırmalarda, Almanya’da orta ölçekli, her dört şirketten biri üretimini yurt dışına taşımayı düşündüğü ortaya çıktı.

Araştırmalara katılan şirket sahipleri yüksek enerji fiyatları ve elektrik kesintileri nedeniyle milyonlarca dolarlık zarar ettiklerini söyleyerek yatırımlarını Almanya dışına kaydırmayı düşündüklerini söyledi. Girişimciler, ucuz elektrik fiyatları, serbest ticaret anlaşmaları, düşük enflasyon nedeniyle İsveç’i ve İsviçre’yi düşündüklerini ifade etti.

Aile şirketi sahiplerinin yüzde 69’u ise artan maliyetler nedeniyle şirketlerini satmayı düşündüklerini ifade etti.

“Endişe dalgası başladı”

Konuya ilişkin olarak BR 24’e konuşan Birlik Sözcüsü Hans-Jürgen Völz artan maliyetler, bürokrasi ve vasıflı işçi açığı nedeniyle orta ve küçük ölçekli işletmelerde endişe dalgası başladığını ifade etti. Völz, söz konusu trendin, orta vadede, işsizlik, refah kaybı ve ekonomide küçülmeye neden olabileceğine dikkat çekti. 

Geri Dön 10 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN