Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ocak 2024 Salı

Hekimlere yönelik şiddet endişelendiren boyutta

Almanya'da hekimlere yönelik şiddette endişelendiren bir artış yaşanıyor. Son rapora göre, bazı eyaletlerde şiddet vakaları yüzde 67 oranında arttı.

Almanya'da hastanelerdeki şiddet olayları, Spiegel tarafından yayımlanan bir rapora göre endişe verici bir şekilde artıyor. 16 eyaletteki ceza daireleri verilerine dayanarak yapılan rapor, hekimlere yönelik şiddet içeren suçlarda bazı eyaletlerde önceki yıllara göre yüzde 67'ye varan bir artış yaşandığını gösteriyor.

2019-2022 döneminde bu tür suçlar yüzde 20 artarak 6 bin 894'e ulaştı. 2023 verilerine göre, Berlin'de şiddet olayları yüzde 51, Saarland'da yüzde 67, Bremen'de yüzde 55, Aşağı Saksonya'da yüzde 46, Saksonya-Anhalt'ta yüzde 31 arttı. Kuzey Ren-Vestfalya, en kalabalık federal eyalette ise bu suçlar yüzde 29 artarak 1,571'e çıktı. Tek istisna Bavyera'da, bu eyalette bu tür suçlar 2019-2022 arasında yüzde 11 azaldı. Hatırlatma olarak, Berlin'de yılbaşı gecesi acil serviste uzun süre bekletilen bir hastanın saldırısına maruz kalan sağlık personeli olayı da bu endişe verici tablonun bir yansıması olarak öne çıkıyor.

Geri Dön 23 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN