Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Hekimler zam talebiyle greve gitti

Alman Tabipler Birliği Marburger Bund’un öncülüğünde, dün Baden-Württemberg’de 80’e yakın hastanede doktorlar greve gitti. İşverenler Birliği, grevin 60 bin kişiyi olumsuz etkilediğini duyurdu.

Grevin amacı maaşlara yüzde 2,5 zam yapılması talebiydi. Sendika ayrıca Ekim 2021’den beri yaşanan enerji ve enflasyon sorunları nedeniyle ücretlerde ayarlama istedi. Baden-Württemberg’deki greve Kuzey Ren-Vestfalya, Rheinland-Pfalz ve Hamburg’daki doktorlar da destek verdi. Hamburg’da acil durumlar dışında ameliyatlar yapılmadı. Aşağı Saksonya ve Saksonya’da da bazı doktorlar greve katıldı.

Marburger Bund ve İşverenler Birliği (VKA) 22 Mayıs’ta yaklaşık 55 bin doktorun durumunu ilgilendiren müzakerelerin beşinci turu için buluşacak. VKA, dün yapılan grevi “gereksiz” ve “abartılı” olarak nitelendirdi.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN