Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

Hekimler: Esrarın etkileri hafife alınıyor

Almanya'da yasallaşması beklenen esrarın etkileriyle ilgili hekimlerden açıklama geldi. Tıp uzmanları, esrarın etkilerinin hafife alındığı kanaatinde.

Hekimler: Esrarın etkileri hafife alınıyor

Almanya'da hükûmet, esrarın yasallaştırılması için temmuz ayının başında bakanlıklar düzeyinde fikir birliğine varmıştı. Ancak bu tasarı, Alman Çocuk Doktorları Derneği, Çocuk ve Gençlik Psikiyatrisi Derneği, Psikosomatik Tıp ve Psikoterapi Derneği gibi birçok tıp derneği tarafından sert bir şekilde eleştirildi. RND'ye yapılan bir basın açıklamasında, esrarın ruh ve beden sağlığına etkilerinin hafife alındığı ve gençlerin yanlış yönlere teşvik edildiği vurgulandı. Ayrıca, uluslararası araştırmaların, esrarın yasallaşmasıyla birlikte özellikle gençler için sağlık risklerinin arttığını gösterdiği belirtildi.

Denetimler yetersiz kalabilir uyarısı

Tıp uzmanları, Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu'nun esrarın yasallaştırılmasına ilişkin uyarısına dikkat çekerek, esrarın yasallaşmasının suç oranlarını azaltmayacağına ve gençleri koruma idealinin sadece bir hayal olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, esrarın yasallaştığı ülkelerde kontrolsüz bir tablonun ortaya çıkacağı ve esrar ekimi ve yetiştirilmesine ilişkin denetimlerin yetersiz olacağına vurgu yapıldı.

Uzmanlar, yasa tasarısındaki hatalı ifadelerin düzeltilmesi gerektiğini savundu. Özellikle, cannabisin 'bağımlılık yapmaz' gibi ifadelerin yerine 'zevk amaçlı kullanılabilir' şeklinde yasada yer alması gerektiği önerildi.

Federal hükûmet, kenevirin narkotik maddeler yasasından çıkarılması ve kişisel tüketim amacıyla 25 grama kadar bulundurulmasının serbest bırakılması konusunda hazırlık yapıyor. Ayrıca, çocuklar ve gençlerin erişemeyeceği şekilde 3 bitkiye kadar yetiştirmenin de yasallaştırılması planlanıyor. Ancak tıp uzmanları, tasarının düzeltilmesi ve esrarın yasallaştırılmasının getirebileceği olumsuz sonuçlara karşı uyarılarda bulunuyor.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN